Çalışma Saatlerimiz: 09.30 - 19.00
Bölgesel İncelme (Kavitasyon) Nedir ?

Kavitasyon anestezisiz, iz bırakmadan, ağrısız, sızısız bir şekilde vücudu eritmek anlamına gelip liposuctionın risksiz bir alternatif şeklidir. Sonuç ise yağ hücrelerinin erimesi şeklindedir. Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal bir olaydır. Ultrason dalgaları sıvının içinde gitgide büyüyen ve belli bir büyüklükte patlayan hava kabarcıklarını oluşturur. Etkisi en az olan ısı halindeki enerji ve etkisi en çok olan basınç dalgaları serbest kalır. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolarak kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolayca kırılır. Bu olay esnasında kas, sinir ve damar dokuları korunmaktadır. Böylece zayıflama gerçekleşmiş olur.

Randevu Telefon

(0224) 223 23 41 - 24

Randevu Formu

Form İçin Tıklayın

spa_treatments
Nasıl Uygulanır ?

Kavitasyon sistemi bölgesel yağlanma selülit ve ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolu sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2 – 10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslar haftada 2,daha sonra ise haftada 1 seans olarak devam eder.

Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağı öncelikle eritmek selülitli bölgenin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sitemdir. Diğer bir özelliği ise güçlü ultrason dalgaları yayarak cildin sıkılaşmasını sağlamaktır.

spa_bed